Užsakytos prekės pristatomos TIK per kurjerius ir paštomatus. Susisiekite: +37062087683 ar info@sololab.lt.

Ar diskusijas sukėlę greitieji koronaviruso testai patikimi?

Prasidėjus pandemijai ir didėjant tikslių viruso diagnostikos testų poreikiui, rinkoje pasirodė greitieji koronaviruso testai, kurie sukėlė nemažai diskusijų ir vis dar kelia dvejonių dėl jų tikslumo ir patikimumo. Dalinamės tyrimu, kuris parodė jog greitųjų koronaviruso testų jautrumas yra 88.66%, o specifiškumas siekia 90.63%.

Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento Sveikatos stiprinimo skyriaus vyr. specialistės Jurgitos Pakalniškienės teigimu, neigiamas COVID-19 testas nereiškia, kad žmogus neužsikrėtęs. „COVID-19 laboratorinis tyrimas yra teigiamas tik tuomet, kai šios ligos sukėlėjo (viruso) kiekis paciento organizme yra pasiekęs atitinkamą išmatuojamą lygį, o tai keičiasi labai greitai. 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas profesorius Saulius Čaplinkas sako, kad šio viruso tyrimo taisyklės yra tokios pačios, kaip ir kitų užkrečiamųjų ligų. Jei mes ieškome medžiagos, ji nustatomais lygiais atsiranda tada, kai virusas pradeda daugintis organizme, ir jei pakankamai jo prisidaugino, tai to tyrimo metodu, praėjus dviem paroms, galima nustatyti. Bet nebūtinai visiems tai pavyks iš karto padaryti. Gali įsivelt ir tepinėlio paėmimo klaida, transportavimo, laboratorijoje klaida gali įsivelt. Bet paprastai šis tyrimas, jei viskas daroma teisingai, yra pakankamai tikslus“.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/sveikata/kodel-testas-is-pirmo-karto-gali-neparodyti-jog-zmogus-uzsikretes-koronavirusu-specialistu-komentarai-1028-1293130?copied

Tyrimą galite rasti čia: 

1. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/jmv.25727 

Nuotrauka: 

1. https://www.thejakartapost.com/life/2020/03/17/googles-verily-launches-digital-covid-19-screening-test-in-california.html

 

Įsigyti galite čia.