Užsakytos prekės pristatomos TIK per kurjerius ir paštomatus. Susisiekite: +37062087683 ar info@sololab.lt.

Mokslinio tyrimo išvados: gyventojų testavimas greitaisiais testais ženkliai pagreitintų pandemijos sustabdymą

Viruso užkrečiamumui šalyje nemažėjant, vis daugiau kalbama apie greitesnius metodus siekiant sustabdyti COVID-19 plitimą. Garsiausi pasaulio mokslininkai nuolat atlikinėja tyrimus, įrodančius, jog dažnas ir platus gyventojų testavimas tiek greitaisiais, tiek molekuliniais (PGR) testais gali būti raktas į pandemijos sustabdymą vos per kelias savaites.

Prieš keletą dienų, būtent tokio tyrimo rezultatus JAV mokslininkai iš Hardvardo ir Kolorado universitetų paskelbė savo „Science Advances“ leidinyje. Pagrindinis tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti, kokie veiksniai testuojant yra svarbiausi, norint kuo greičiau sustabdyti pandemiją ir viruso plitimą.

Buvo iškeltos dvi hipotezės. Pirmąja teigiama, jog veiksmingas testavimas daugiausia priklauso nuo testų jautrumo ir tikslumo, o antrąja – nuo testų atlikimo skaičiaus ir rezultatų gavimo greičio.

Tiriamajai daliai buvo pasitelkta 10,000 imituotų asmenų grupė, iš kurios 35% buvo laikomi asmenys, turintys sunkius koronaviruso simptomus, o 65% turintys lengvus simptomus arba sergantys besimptome viruso versija. Buvo lyginama, kaip viruso užkrečiamumas gali kisti tiriant visus asmenis (tiek molekuliniais, tiek greitaisiais testais), ir tiriant tik dalį sergančiųjų asmenų pagal jų simptomus.

Greitųjų testų pagalba stabdant viruso plitimą

Lyginant greituosius ir molekulinius (PGR) testus, analizė parodė, jog testų skirtumai ir tikslumas turi labai mažą įtaką viruso užkrečiamumo greičiui. Teigiama, jog greitieji testai, nors ir turi didesnę paklaidą nei PGR testai, yra efektyvus būdas sumažinti viruso plitimą ir užkirsti kelią pandemijai vien todėl, kad jų rezultatai yra gaunami minučių greičiu. Tokiu būdu greičiau nustatoma infekcija ir asmuo gali būti iškart izoliuotas.

Testavimas – daug svarbesnis nei testo rūšis

Tyrimo metu buvo apskaičiuota, jog testuojant visus (10,000) individus kas vieną-tris dienas, bendras užkrečiamumas gali sumažėti 62-66% vos per savaitę laiko testuojant tiek greitaisiais testais, tiek molekuliniais PGR testais.

Taigi, mokslininkų padaryta išvada teigia, jog veiksmingas gyventojų testavimas labiausiai priklauso nuo testų atlikimų skaičiaus ir nuo to, kaip greitai gaunamas testo rezultatas. Mokslininkai skatina daugiausia dėmesio atkreipti į tai, kad atliekant atranką pirmenybė turėtų būti teikiama testų prieinamumui, dažnumui ir atsakymo gavimo trukmei, pabrėždami, jog mažesnis greitųjų testų tikslumas turėtų likti antroje vietoje.

Naujausi ir patikimi greitieji antigenų testai yra efektyvus būdas greitai nustatyti infekciją (rezultatas vos per 10 minučių) ir sustabdyti viruso plitimą. Testus galite užsisakyti internetu, užtikrinant greitą ir saugų pristatymą.

 

Įsigyti galite čia.