Užsakytos prekės pristatomos TIK per kurjerius ir paštomatus. Susisiekite: +37062087683 ar info@sololab.lt.

Papildomi būdai apsaugoti save ir kitus nuo viruso

koronaviruso testai

 

Į kokius žmones virusas taikosi pirmiausia? Ar yra patikimų greitųjų testų? Kaip žinoti, kurie sveikatos rodikliai yra svarbiausi ir pasitikrinti juos prieš kreipiantis į gydytoją? Remdamiesi skirtingų ekspertų, gydytojų bei profesorių nuomone, turime atsakymus į šiuos neraminančius klausimus.

Žmonės, turintys didžiausią riziką užsikrėsti

Virusas pirmiausia puola tuos, kurie serga lėtinėmis ligomis. Labai svarbu yra sekti savo gliukozės kiekį kraujyje, cholesterolį bei kraujospūdį. Mokslininkai teigia, kad svarbu yra daugiau judėti bei sveikai maitintis, taip pat kokybiškai miegoti. Šie aspektai yra susiję su ligomis daug labiau, negu jums gali pasirodyti. Nepatingėkite įdėti daugiau pastangų ir išsiugdykite sveikos gyvensenos įpročius, kurie stiprins jūsų imuninę sistemą.

Deguonies kiekis kraujyje

Gydytojai teigia, kad atsiradus kosuliui, galvos skausmui ar patikus temperatūrai, verta pasitikrinti, kiek deguonies įsotina jūsų kraujas. Tą padaryti galima nusipirkus pulsoksimetrą bet kurioje vaistinėje. Normalus SpO2 svyruoja nuo 96% iki 100%, todėl jeigu pamatavus tris kartus ramybės būsenoje rodikliai nukrenta žemiau 90%, nedelsdami kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Yra galimybė, kad jums vystosi virusinis plaučių uždegimas, kuris prasideda praėjus kelioms dienoms nuo ligos pradžios.

Greitasis testas

Ekspertų teigimu, testą atlikti yra tikslingą dviem atvejais:

  1. Jaučiant bet kurį iš aukščiau minėtų simptomų. Šiuo metu pasidaryti testą viešoje testavimo stotelėje ar ligoninėje gali būti sudėtinga ir užimti daugiau laiko, todėl galima papildomai atlikti greitąjį antikūnų testą. Antikūnų testas gali jums parodyti, ar tuo metu sergate virusu. Atkreipkite dėmesį, kad šis testas tikslingai parodo atsakymą, atliekant jį po 4-5 dienų nuo užsikrėtimo. Jeigu testas rodo neigiamą rezultatą, bet minėti simptomai nelengvėja, pakartokite greitąjį testą ir bet kuriuo atveju atlikite PGR testą iš nosiaryklės. Nepamirškite, kad greitasis testas yra tik papildoma apsisaugojimo priemonė.
  2. Esant įtarimui, kad turėjote kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu, tačiau patys simptomų nejaučiate. Ekspertai pabrėžia, kad yra labai daug besimptomių viruso atvejų, kurie - patys pavojingiausi. Žmonės, manantys, jog yra sveiki, eina į viešas vietas ir sukelia didelę riziką aplinkiniams. Tokiu atveju greitasis testas gali būti papildoma profilaktinė priemonė sužinoti, ar tuo metu sergate virusu, ar ne. Užsisakant testus internetu, jie atkeliaus į jūsų namus vos per kelias dienas.

Viruso kiekis svarbu

Jeigu gyvenate su kitais žmonėmis ir užsikrėtėte tik jūs (arba tik vienas iš jūsų artimųjų), stenkitės kuo labiau saugoti vieni kitus. Prisiminkite - kuo mažesnis viruso kiekis patenka į žmogaus organizmą - tuo lengviau liga praeina. Jeigu nėra galimybės izoliuotis atskirame būste, imkitės visų įmanomų priemonių ir turėkite kuo mažiau kontakto su kartu gyvenančiais. Svarbu miegoti atskiruose kambariuose, naudotis atskirais indais, dezinfekuoti ir vėdinti kambarius (ypač vonią) kas dvi valandas. Būtinai dėvėkite kaukes, jeigu neišvengiamai būnate vienoje patalpoje.

 

Svarbu ne tik laikytis PSO organizacijų, bet ir žinoti, kokių papildomų apsisaugojimo priemonių reikia imtis patiems. Stenkitės išvengti viruso, o to padaryti nepavykus – įdėkite visas pastangas jo neskleisti kitiems žmonėms. Vadovaukitės protu ir prižiūrėkite savo sveikatą – tai brangiausias jūsų turtas.