Užsakytos prekės pristatomos TIK per kurjerius ir paštomatus. Susisiekite: +37062087683 ar info@sololab.lt.

Žmogaus imunodeficito viruso testas

ŽIV - (žmogaus imunodeficito virusas) yra pavojinga liga, atakuojanti ir silpninanti žmogaus imuninę sistemą. Virusas patekęs į žmogaus organizmą pradeda naikinti baltuosius kraujo kūnelius (T-limfocitus), imuninėje sistemoje kontroliuojančius infekcijas. Ne visi užsikrėtę ŽIV jaučia simptomus, tad jeigu priklausote visuomenės daliai, kurioje rizika užsikrėsti yra padidėjusi, labai svarbu reguliariai tikrintis ar nesate užsikrėtę. 

Norint pasitikrinti ar žmogus nėra užsikrėtęs ŽIV, yra atliekami tyrimai. Tyrimai dėl ŽIV gali būti laboratoriniai bei atliekami greitais testais, kai nereikalinga laboratorinė įranga. Greitiesiems testams užtenka kraujo iš piršto. Atliekant tyrimą greitais testais, atsakymas gaunamas per kelias minutes. Testą galima atlikti visur ir visada: savarankiškai namuose arba gydymo įstaigoje šalia paciento. 

Žinoti ŽIV statusą svarbu dėl šių priežasčių:

  • žinojimas leidžia nuo užkrėtimo apsaugoti savo artimuosius;
  • žinojimas leidžia laiku gauti gydymą ir sustabdyti ŽIV ligos progresavimą;
  • žinojimas ŽIV užsikrėtusiai nėščiai moteriai užkerta galimybę ŽIV užkrėsti savo kūdikį nėštumo; gimdymo metu bei maitinant krūtimi.

Savikontrolės greitųjų ŽIV testų galima įsigyti vaistinių tinkluose ar e-parduotuvėse. Greituoju testu gavus teigiamą rezultatą, būtina šį rezultatą patvirtinti kitu tyrimo metodu, todėl reikia nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją. Patvirtinamieji tyrimai atliekami tik sveikatos priežiūros įstaigos laboratorijoje.

Informacijos šaltiniai: 

  1. http://mazeikiuvsb.lt/kategorija/naujienos/aplinkos-sveikata/page/2/ 
  2. https://www.gayline.lt/Greitieji-%C5%BDIV-testai-kas-tai.d?sid=10836

Nuotrauka: 

1. https://www.dw.com/en/hiv-self-test-get-yourself-tested-live-better-live-longer/a-44308155